„Szkoła z Dobrym Klimatem”

Integracja, współpraca i profilaktyka przeciw przemocy i cyberprzemocy – te trzy zagadnienia stanowią klucz prawidłowego rozwoju psychospołecznego młodych ludzi dorastających w XX wieku.

W obecnej sytuacji walki z pandemią koniecznością staje się przenoszenie pracy, nauki i kontaktów z innymi ludźmi w przestrzeń wirtualną. Warto zatem skoncentrować się na wzmacnianiu więzi klasowych oraz umiejętności komunikacyjnych uczniów, jak również edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Projekt „Szkoła z Dobrym Klimatem” opiera się na założeniu, że dobry klimat w szkole jest fundamentem, na którym można budować POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA w społecznościach szkolnych. Fundament ten pozwala zmniejszać ryzyko występowania przemocy fizycznej, psychicznej i CYBERPRZEMOCY.

Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas IV-VII warszawskich szkół podstawowych, ich rodziców i wychowawców oraz całej społeczności szkolnej.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom i jest współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa.

Więcej informacji na stronie: https://qzmianom.org